LDz jaunais Intranet

Latvijas dzelzceļš veica drošu soli, lai padarītu savu darbinieku ikdienas darbu ērtāku. Uzņēmuma mērķis bija pāriet no iepriekšējā risinājuma (Microsoft Sharepoint) uz Drupal, lai uzlabotu iekšējās intraneta vietnes pārlūkojamību un lietojamību.

Projekta mērķi

Projekta mērķis bija nodrošināt uzņēmuma darbiniekiem vienkāršāku un ērtāku piekļuvi svarīgai ikdienas darba informācijai (darbinieku kontaktinformācijai, dokumentiem, ziņām u.c.), uzlabot lietošanas ērtumu un satura pārskatāmību, atvieglot satura pārvaldības procesu, paplašināt esošās iespējas un vairāk iesaistīt darbiniekus uzņēmuma dzīvē. Kā būtisks biznesa mērķis tika izvirzīts arī resursu optimizācija, attīstot darbinieku pašapkalpošanās iespējas.

Intranetu ik dienas izmanto vairāk kā 3000 uzņēmuma darbinieku.

Risinājums

Tika izveidota ar dažāda veida saturu bagāta vietne, kurā ir viegli pieejamas un ērti aplūkojamas foto un video galerijas, iespēja dot savu vērtējumu ar balsojumu un komentāru, iespēja izcelt saturu, ziņot par aktualitātēm. Rūpīgi izplānots responsīvs dizains nodrošina vienkāršu un ērtu navigāciju un lielisku piekļuvi informācijai no jebkuras ierīces.

Tika izstrādāta uzlabota meklēšana ar vienotu datu indeksu bet vairākiem meklētājiem dažādos kontekstos (globālā meklēšana, dokumenti un darbinieku kontakti). Meklētājs var atrast visa veida saturu, tai skaitā veic meklēšanu failu pielikumos (PDF, Word, Excel u.c. formātu failos).

Tika izstrādātas arī personalizācijas iespējas, kas ļauj saņemt ziņu par satura izmaiņām un veidot personīgās grāmatzīmes. Intranet administratoriem ir iespēja nomainīt galvenes fonu atbilstoši sezonālai, svētku vai citai tematikai.

Automatizētai datu apmaiņai tika izstrādātas arī integrācijas ar citām LDz iekšējām sistēmām - LDAP autorizācija, darbinieku kontaktinformācija ar aktuāliem datiem par atvaļinājumiem un aizvietotājiem, pieteikumu forma saimniecisku pieteikumu iesniegšanai esošajā pieteikumu reģistrā (Bonita BPM rīks). Projekta laikā tika veikta arī daļēji automatizēta satura pārnešana no vecās Intranet sistēmas (Microsoft Sharepoint) uz jauno (Drupal).

Biznesa rezultāti

Latvijas Dzelzceļa darbinieki aktīvāk vairāk iesaistās uzņēmuma ikdienas dzīvē, aktīvi pārlūkojot pievilcīgi pasniegto saturu. Darba informācija ir vieglāk pieejama, kas atvieglo ikdienas darbu veikšanu.

Satura pārvaldniekiem ir ērti lietojams rīks, kas ir pielāgots to ikdienas uzdevumiem, būtiski samazinot laiku un iesaistīto cilvēku skaitu satura ievietošanā un pārvaldībā, kā arī ļauj ietaupīt laiku jaunu darbinieku apmācībā.  

Uzņēmuma vadība ir apmierināta ar jauno risinājumu, jo krietni vairāk darbinieku tagad seko līdzi uzņēmuma dzīvei un saņem būtisko ar darbu saistīto informāciju.

2017.gada janvārī ASV kompānija "Nielsen Norman Group" savā 17.ikgadējā intraneta risinājumu konkursā VAS "Latvijas dzelzceļš" intranetu ierindojusi starp desmit labākajiem uzņēmumu intranetiem pasaulē. Papildus informācija: https://www.nngroup.com/news/item/2017-intranet-design-awards/
Klients
Projekts uzsākts